Instagram’ın o ayarını mutlaka bugün değiştirin!

14.10.2018
136
A+
A-

Instagram’ın popülaritesi arttıkça güvenlik tehditleri de artıyor. Uygulamanın geliştiricileri, yeni güncelleme olarak verdikleri, çift faktörlü kimlik doğrulaması özelliği ile bu güvenlik sorununun önüne geçmeyi planlıyor.

Instagram’ın o ayarını mutlaka bugün değiştirin!

Bedava internet paketleri ailesi olarak sizler için önemli olan instagram ayarını sunuyoruz. Bedava internet yaptıktan sonra en kullanılan sosyal medya olan instagramın güvenliğiniz için yapmanız gereken ayarı yapmayı unutmayın. İki faktörlü kimlik doğrulaması olan hesaplara giriş yaparken adından da anlaşılabileceği gibi iki adım uygulanıyor: kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra kullanıcının kaydettiği telefona bir adet doğrulama kodu geliyor. Bu sayede hesaba girmek için yalnızca şifre yeterli olmuyor.

Son geliştirme ile bu özelliği kullanırken SMS beklemek zorunda kalmayacaksınız. İki faktörlü kimlik doğrulaması seçeneğine tıkladığınızda önünüze kimlik doğrulama uygulaması adı altında bir madde çıkacak. Bunu seçtiğinizde ise telefonunuzda bu kodu sağlayabilecek bir uygulamanın olup olmadığı kontrol edilecek. Eğer yoksa indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza girmek için gereken doğrulama kodu bu uygulama üzerinden sağlanacak.

SIM KARTINIZ BAŞKA BİRİNİN ELİNE GEÇERSE…
Uygulamanın amacı herhangi bir şekilde SIM kartınız başka birinin eline geçerse hesaplarınızın kötüye kullanılmasını önlemek. Yani uygulamayı indirdiğiniz andan itibaren SIM kartınızın başkasının elinde olması da hesabınıza girmek için yeterli olmayacak.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.