KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları için geri sayım!

23.10.2018
120
A+
A-

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları için geri sayım sürerken heyecan artıyor. ÖSYM 2018 KPSS Ortaöğretim sınav sonucunun açıklanacağı tarihi duyurmuştu. Öğrenciler şimdi o tarihe kilitlendi. Sonuçların ardından tercih işlemleri için ÖSYM’den kılavuz beklenecek. İşte KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih…

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları için geri sayım!

Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor 2018 – 2019 OSYM

KPSS Sonuçları Ortaöğretim sınav sonuçları için artık son günler. KPSS sınavında adaylara, genel kültür ve genel yetenek testleri olmak üzere toplamda 120 soru yöneltildi ve sınav 130 dakika sürdü. Lise düzeyi olarak bilinen KPSS sınavı sonrası sonuçların açıklanması bekleniyor. ÖSYM memur adaylarına KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurmuştu.

2018 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SORU VE CEVAPLARI

ÖSYM kendi sitesinden yaptığı açıklamaya göre, adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişebilecekler. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ÖSYM tarafından duyurulan tarihe göre 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.  Adaylar,  KPSS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

KPSS ORTAÖĞRETİM PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

KPSS Ortaöğretim/Lise Puanı (KPSSP94) nasıl hesaplanacağına dair adayların kafalarında soru işareti bulunuyor. KPSS Ortaöğretim/Lise sınavında Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinde toplam 120 soru vardır. 4 yanlış bir doğruyu götürmektedir. Testlerde kendi içinde her sorunun eşit puan değeri vardır. Örneğin genel kültür testinin 3. sorusu ile 46. sorusu eşit puana sahiptir. Standart sapma testlere uygulanır.

KPSS Ortaöğretim/Lise Puanı Hesaplama Formülü aşağıdaki parametrelere göre hesaplanacak.

KPSS Soruları ve Cevapları Açıklandı

Kpss Sonuçları Açıklanıyor Soru ve cavaplar açıklandı bile internetpaketin.com adresinde tüm bilgilere ulaşın.

KPSS SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.