SSL Sertifikası ile Güvenliğiniz Bizden Sorulur

SSL Sertifikası ile Güvenliğiniz Bizden Sorulur

Neden SSL Sertifikası?

  • Kart Bilgilerini Şifreler
  • Kötü Niyetli Kullanıma İzin Vermez
  • Müşteri Memnuniyeti ve Güvenliği  sağlar

E-ticaret web sitesinde SSL sertifikasının kullanılmasının başlıca amacı bilgilerin gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasıdır. Müşteriler kredi kartı bilgilerini girdiklerinde SSL sayesinde bilgiler otomatik bir şekilde şifrelenir ve bu bilgilere yetkisiz kişilerin ulaşması engellenmiş olur. Şifrelenen bilgiler sadece doğru adreste deşifre edildiğinden dolayı gizli bilgilerin güvenliği sağlanmış olur.

SSL protokolünün sayesinde online satış sitesi üzerinden alışveriş yapan bir müşterinin adı soyadı, kredi kartı numarası, güvenlik numarası,  adresi ve diğer önemli bilgileri şifrelenir ve bu şekilde güvenli olarak iletilir. İnternet üzerinden alışverişin sağlandığı tüm sitelerde bu tip bir güvenilirliğin sağlanması olmazsa olmazlar arasında yer alır.

SSL Sertifikası Nedir ?

SSL protokolü, kullanıcı ve e-ticaret siteleri arasındaki şifreleme standartlarıdır. SSL bağlantısı, gönderilen bilgilerde ki tahrip ve ya tahribatı önlemek için üretilen bir mekanizmadır. SSL, web sitelerine özel bilgi gönderiminde, şirketlere ve müşterilere güvenli bağlantı sağlar. Kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerinizi korur ve 3. kişiler tarafından ele geçirilmesini engeller.

Herhangi bir web sitesinde ssl sertifikası olup olmadığını anlamak oldukça basittir. Tarayıcıdaki adres çubuğunda yeşil bir anahtar işareti var ise ve siteye https:// protokolü ile giriş yapılmış ise, sitede ssl sertifikası var demektir. Yaptığınız bağlantı şifreli bir bağlantıdır ve bilgileriniz güvendedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.